.

Forum dla szkoły podstawowej Im. Stefana Krasińskiego.

#1 2009-05-16 11:32:42

Samira

Administrator

Zarejestrowany: 2009-05-15
Posty: 13
Zainteresowania: Informatyka
Lubię: Muzę, sport

Poradniki. By Samira

Witam.
Dzisiaj chciałam wam zaprezentować jak stworzyć pamiętnik w notatniku.
1. Wchodzimy w notatnik (powinien znajdować się w starcie)
2. Na początku wpisujemy .LOG . Screen: img154.imageshack.us/img154/4315/62893846.png
3. Następnie zapisujemy o tak: Pamiętnik.txt
4. Zapisujemy na pulpicie (wygodniej będzie wchodzić)
5. Otwieramy i cieszymy się pamiętnikiem (każdą notatkę zapisujemy )
____________________________________________________________________________________________________
Oraz, jak zrobić ładne logo w paincie na forum i nie tylko.
P.S. Ten poradnik został skopiowany z(kilka słów zmieniłam.): jun.pl/forum/topics4/adne-logo-w-paincie-vt1109.htm


►Krok 1 koncepcja-----------
Zakładając że nasza stronka już ma wybrany przez nas styl zaczynamy tworzyć logo. Logo powinno być dobrane pod względem tematyki strony, i stylu(kolorystyka/rozmiar) gdy już zastanowiliśmy się co chcielibyśmy mieć w logu przechodzimy do kroku 2...

►Krok 2 render-----------
Czym jest render? Render to obrazek który będzie na naszym logu, w zależności od kroku1 wpisujemy w google obrazki odpowiednią nazwę - najlepiej po angielsku!

W tym wypadku mogę więc wpisać "gry", "games", "quake" i inne jednak przypuszczając że nie wiem co mogło by być w logu(nie mam pomysłu) wpisuje "abstract"
dzięki czemu google wyszuka obrazki abstrakcyjne...



Mając gotowy render przechodzimy do kroku 3

►Krok 3 obróbka-----------
Przedostatni krok czyli obróbka, otwieramy painta otwieramy obrazek( Plik ->Otwórz)
teraz zakładając że pożądane rozmiary loga to ***x*** wybieramy kawałek rendera i wycinamy go za pomocą narzędzia "zaznacz"()aktualnie zaznaczony rozmiar pokazywany jest na dole(przykład)
po zaznaczeniu odpowiedniego fragmentu wycianym go(Ctrl+x) tworzymy nowy dokument paint( Plik -> Nowy), zmniejszamy pole robocze za pomocą niebieskiego kwadracika w prawym dolnym rogu białego pola i wklejamy wcześniej wycięty kawałek(Ctrl+V)

Logo jest już prawie gotowe teraz musimy tylko dodać pare "bajerów" i napis, w przypadku mojego loga zrobiłem białą ramkę o wymiarach 696x136(tak by pozostały 2 piksele przestrzeni między ramką a końcem loga), napis jego rozmiar i położenie według gustu w moim użyłam czcionki EVE Alpha(edycja)
... gotowe!

Logo jest gotowe, przechodzimy do kroku 4

►Krok 4 hosting-----------

Teraz zostaje nam już tylko umieszczenie go na jednym z serwerów hostingujących
a oto niektóre z nich:
- obrazkowo
- imageshack
- fotosik

Po umieszczeniu loga na serwis hostingujący ustawiamy je na stronkę.


Efekt końcowy: images20.fotosik.pl/381/78fa90ea9e0ed9bfmed.jpg

Proszę o wyrozumiałość- są to moje pierwsze poradniki.

Pozdrawiam,
Samira


Tego, co najważniejsze, okiem zobaczyć nie można...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wrath.pun.pl www.ehusaria.pun.pl www.amuzpoznan2010.pun.pl www.cinemacity.pun.pl www.dill.pun.pl